Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, stylowe i trwałe

Solidne i odporne na uszkodzenia drzwi zewnętrzne do domu, to pierwsza zapora chroniąca naszą rodzinę przed czynnikami atmosferycznymi i przed nieproszonymi gośćmi, którzy najczęściej nie mają wobec nas przyjaznych zamiarów. Trzeba się przed tym zabezpieczyć i dlatego szczególną uwagę musimy zwrócić na rodzaj materiału, z jakiego zrobiono drzwi zewnętrzne, które chcemy kupić.

Rodzaje materiałów używanych do produkcji drzwi zewnętrznych.

Bezpieczeństwo to sprawa absolutnie priorytetowa, a z pewnością nie zapewnią nam go tanie drzwi zewnętrzne z plastiku, takiego jak powszechnie stosowane PCV. Ma ono wiele zalet, dobrze izolując np. przed zimnem, ale wykonane z niego drzwi wejściowe zewnętrzne z łatwością sforsuje nawet średnio utalentowany włamywacz. Tworzywa sztuczne często też pękają z różnych powodów, a naprawa takiego uszkodzenia jest niestety niemożliwa. Wymiana skrzydła drzwiowego generuje dodatkowe, niepotrzebne koszty i dlatego warto tego uniknąć, decydując się od razu na solidniejsze drzwi zewnętrzne stalowe lub aluminiowe. Nie da się ukryć, że ten materiał jest najbardziej wytrzymały, zwłaszcza na uszkodzenia natury mechanicznej, a konstrukcja drzwi oparta na mocnym metalowym szkielecie gwarantuje wiele lat bezproblemowego użytkowania. Wadą drzwi zewnętrznych metalowych jest podatność na korozję, ale wszyscy producenci dbają o dobre zabezpieczenie przed nią, stosując wyłącznie blachy i profile ocynkowane.

Wielu użytkowników narzeka również na duży ciężar i dlatego właśnie do nich jest skierowana ciągle rosnąca oferta lżejszych, ale równie praktycznych drzwi zewnętrznych drewnianych. Ceny poszczególnych modeli są z pewnością bardziej przystępne, a drewno stanowi doskonałą ochronę zarówno przed czynnikami zewnętrznymi, jak i próbami siłowego otwarcia. Szczególnie dobrze sprawdzają się konstrukcje z klejonych warstwowo listew o przeciwbieżnym układzie słojów, wzmacniane stalowymi kątownikami.

Co sprawdzi się we wnętrzu.

Metal, stal czy aluminium, z pewnością idealnie nadaje się na drzwi zewnętrzne, ale do salonu, sypialni czy łazienki, lepsze będą tworzywa sztuczne, z których najczęściej są robione tradycyjne białe drzwi wewnętrzne. Kolor jest może nieco brudzący, ale pasuje bez problemu do całej kolorystyki mieszkania. Jednak w ostatnich latach staramy się żyć w zgodzie z naturą i PCV zastępujemy materiałami ekologicznymi, takimi jak zawsze modne drewno. Uroku i elegancji drzwi wewnętrznych drewnianych nie jest w stanie nic zastąpić, a zamontowane w mieszkaniu stworzą w nim specyficzny i bardzo zdrowy mikroklimat. Drzwi drewniane zewnętrzne bez problemu można dopasować do każdego stylu urządzania wnętrza, klasycznego czy nowoczesnego, a wszystko zależy od ich kształtu czy sposobu wykończenia powierzchni. Nowoczesne drzwi wewnętrzne mają zazwyczaj prostą, wręcz geometryczną, nawet futurystyczną formę, a tak samo często wybierane drzwi wewnętrzne szklane wpuszczą do każdego pomieszczenia dużo dziennego światła, którego szczególnie brakuje nam w okresie zimowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *