Garaże blaszane – kolorowe i praktyczne

Praktyczne garaże blaszane mogą być nie tylko dobrym miejscem do przechowywania auta, ale i prawdziwą ozdobą posesji. Minęły już na szczęście bezpowrotnie czasy szarych i nieestetycznych blaszaków, a nowoczesne konstrukcje cieszą oko swoimi wyszukanymi kształtami i wesołą kolorystyką.

Jednak przede wszystkim doceniamy ich znaczenie praktyczne, pozwalające zabezpieczyć samochód przed wilgocią, największym wrogiem karoserii i przyczyną korozji. Niestety nie zawsze możemy skorzystać z tradycyjnych murowanych odpowiedników będących częścią domu. W takim wypadku sprawdzą się właśnie garaże blaszane, dostępne w wyjątkowo szerokim wyborze. Można je kupić jako zestaw do samodzielnego montażu lub zlecić postawienie wyspecjalizowanej w tym firmie. Jest to korzystniejsze, zwalniając nas z wykonania wszystkich niezbędnych prac, choć cena może być nieco wyższa.

Kiedy jednak chcemy zaoszczędzić na kosztach budowy, lepiej zdecydować się na zakup poszczególnych części i własnoręczne zbudowanie z nich garażu. Nie jest to zbyt trudne i spokojnie poradzi sobie z tym nawet średnio uzdolniony majsterkowicz. Trzeba dokładnie przestrzegać kolejności montażu opisanej w instrukcji i pamiętać, że garaże blaszane zawsze powinny stać na stabilnym oraz wyrównanym podłożu, odizolowane od wilgoci betonową wylewką lub płytami z tego samego materiału. Gotową konstrukcję można pomalować na dowolny kolor, dopasowując go np. do barwy elewacji domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *