Garaże blaszane – kolorowe i praktyczne

Praktyczne garaże blaszane mogą być nie tylko dobrym miejscem do przechowywania auta, ale i prawdziwą ozdobą posesji. Minęły już na szczęście bezpowrotnie czasy szarych i nieestetycznych blaszaków, a nowoczesne konstrukcje cieszą oko swoimi wyszukanymi kształtami i wesołą kolorystyką.

Jednak przede wszystkim doceniamy ich znaczenie praktyczne, pozwalające zabezpieczyć samochód przed wilgocią, największym wrogiem karoserii i przyczyną korozji. Niestety nie zawsze możemy skorzystać z tradycyjnych murowanych odpowiedników będących częścią domu. W takim wypadku sprawdzą się właśnie garaże blaszane, dostępne w wyjątkowo szerokim wyborze. Można je kupić jako zestaw do samodzielnego montażu lub zlecić postawienie wyspecjalizowanej w tym firmie. Jest to korzystniejsze, zwalniając nas z wykonania wszystkich niezbędnych prac, choć cena może być nieco wyższa.

Kiedy jednak chcemy zaoszczędzić na kosztach budowy, lepiej zdecydować się na zakup poszczególnych części i własnoręczne zbudowanie z nich garażu. Nie jest to zbyt trudne i spokojnie poradzi sobie z tym nawet średnio uzdolniony majsterkowicz. Trzeba dokładnie przestrzegać kolejności montażu opisanej w instrukcji i pamiętać, że garaże blaszane zawsze powinny stać na stabilnym oraz wyrównanym podłożu, odizolowane od wilgoci betonową wylewką lub płytami z tego samego materiału. Gotową konstrukcję można pomalować na dowolny kolor, dopasowując go np. do barwy elewacji domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *